AKCE
rok 2019 :: rok 2018 :: rok 2017 :: rok 2016 :: rok 2015 :: rok 2014 :: rok 2013 :: rok 2012 :: rok 2011 :: rok 2010 :: rok 2009 :: rok 2008 :: rok 2007 :: rok 2006 ::
rok 2019
Keep respect 2019
Není léta bez Kladrub !! Vyjeli jsme tedy na náš jediný sraz, kterého se ještě pravidelně zúčastňujeme.
Počasí nám přálo, standartní objíždky byly stále na svém místě a obylí zlatě zrálo v polích - jak by řekl básník.
Prostě vše jak má být :-)
Účast byla hojná a my potkali i pár kamarádů na pokec, pivko, buřta a zhodnocení rozběhlé sezony. Přispěli do kasičky a mrkli na kluky na vozejkách, aby jsme věděli proč jezdit opatrně. Napočítali jsme 4 Valkýrie.
Cestou zpět jsme to vzali s kamarádem na "silnici" přes Středočeské kotáry - takže si to asi "užil" - tímto se mu omlouváme :-)
Takže s přáním - přístí rok zase zcela zdraví v Kladrubech se budeme těšit na poslední víkend v červenci 2020.


rok 2018
Keep respect 2018
Vyrazili jsme na tradiční sraz organizovaný pro podporu léčebny v Kladrubech.
Nakonec nikdo neví, kdy tam může skončit :-)
Počasí nám přálo, bohužel co nám nepřálo byly uzavírky silnic a objíždky.
Už jen příjezd se stal celkem slušným orienťákem a Benešovsko se stalo rájem bloudících motorkářů !!
Nakonec se zadařilo a my mohli nejen přispět do kasičky, poslechnout si kapelu, sníst buřta, prohlédnout 1000 motorek, ale i pokecat s kamarády, které jsme zde potkali. Trochu vadí stálé fronty na cokoliv, ale to ke Kladrubům asi patří.
Celkem, ale potěší když vidíte jak se pánové na vozíku a o berlích zajímají o váš stroj, jako kdyby měli rovnou odjet.
Zpátky jsme to vzali trochu oklikou a také asi 3 přeprškami. Na jedné pumpě jsme viděli dvě holky s koňma. Na dotaz " co tam do nich lejete " jsme we dozvěděli, že ZMRZLINU :-).
Prostě letní vyjíždka jak má být.
Takže zase za rok a jak nám popřáli u odjezdu " kolama dolů " - doufám, že nemysleli ty od vozejku :-)


115. výročí založení značky Harley-Davidson
V Praze se v červenci uskutečnilo celosvětové setkání příznivců značky Harley-Davidson.
Ti zde oslavovali 115 let od jejího založení. Tato akce se pořádá 1x za 5 let, vždy v jiné zemi. Dá se tedy předpokládat, že něco podobného u nás už neuvidíme.
U toho jsme nemohli chybět!! Využili jsme našich kontaktů, ohodili se do "motorkářského" a s VIP :-) páskou vyrazili do davů.
Je třeba podotknout, že byla zavřena větší část Holešovic, kde se akce konala a policie pouštěla pouze účastníky srazu.
Celkově bylo setkání rozděleno do více sekcí: muzeum, výstava staveb, výstava historické US Army, nové ČR Army ( dost podobné :-) ), obchodní část a restaurační část. Jako bonus 2 podia a velký polygon pro zkoušení vozů JEEP.
Je fakt, že něco tak obrovského jsme v Holešovicích ještě neviděli. Kupodivu perfektně klapala organizace a všech 60000 motorkářů + 40000 návštěvníků se mohlo cítit komfortně.
Vlastně to bylo takové město ve městě.
Prošli a viděli jsme co se dalo, podepsali se na pamětní plátno, shlédli "novinky" a ochutnali klobásku.
Musíme uznat, že šlo o velice dobře zorganizovanou akci a komu čest tomu sláva !
Zajímavá byla také "účast" 3 Valkýrií a to přímo na výstavišti - jedna dokonce ve stánku na nějaký pochybný alkohol.
Jsme opravdu rádi, že jsme na akci zavítali a doufáme, že se třeba jednou dočkáme opakování. I když je to bohužel nepravděpodobné.
Musíme uznat - Harley jako motorka není žádný zázrak, ale akce dělat umí ! :-)rok 2016
Výstava Harleyů a burger festival.
Na Holešovickém výstavišti se konala zajímavá záležitost - souběh výstavy Harleyů a burger festival nejlepěších restaurací na tuto dovozovou dobrotku. Nebylo nač čekat.
Dopadlo to výborně - oči i žaludky byli naplněny - už se těšíme na příští ročník:-).Těžká vozba 2016
Jako každý rok, pořádal REBEL sraz 6ti válců a triků - Těžkou vozbu. Tentokrát krásný 14. ročník. Návštěva byla hojná, program naplněný, ceny a zábava hodnotné :-).
Kompletní fotogalerii od MUFA najdete na stránkách - stačí kliknout na odkaz :


LEGENDY 2016
Podařilo se mě zorganizovat účast Valkýrií na prestižní výstavě LEGENDY konané v Praze Bohnicích.
Účast veřejnosti hojná - Valkýr bylo 8 z toho 6 "dodal" Moravský chapter. Tímto děkuji Frantovi Grodovi za zapojení a organizaci !!
Počasí kupodivu celkem vyšlo a akce se vyvedla, vzdor zákazu požívání a prodeje alkoholu v areálu výstavy to hoši z Moravy dokázali pěkně "rozjet" z domácích zásob a to hned pod okny pavilonu pro léčení alkoholiků :-)
Každopádně děkuji všem za účast a myslím, že více už pro propagaci značky asi udělat nejde.
Více fotek z akce najdete na Rajčeti - stačí kliknout na odkaz.

ROMANSvěcení motorek 2016
Protože správný motorkář nespoléhá jen na svůj um - vyrazili jsme na každoroční "Svěcení motorek" konané v Milevsku. Bylo krásně, takže s náma vyjelo i pár kamarádů, minulých i současných členů klubu. Dalších několik známých jsme samozřejmě potkali přímo na akci.
Kostel byl zcela plný, tak jsme se venku věnovali raději plánování nové sezony. No snad to bude jako "přímluva" u toho nahoře stačit :-)
Díky počasí, kamarádům a všeobecné pohodě šlo o velice příjemný výlet.rok 2015
Jak šel časKlubové setkání na "Troníčku" 1.5.- 3.5.2015

Ač se to nezdá, uteklo to jako voda a pořádal jsem výroční 10 setkání na Troníčku. Tentokráte také už naposled :-( Aneb jak říká klasik "bylo to krásné, a bylo toho dost" :-)
Účast byla hojná a dorazili i kamarádi z Moravy s vlastní slivovicí.
Páteční počasí občas někoho lehce zkropilo, ale celkově to bez problémů ušlo a příjezd byl v pohodě.
Večerní zábava chytla rychle správné tempo a částečně se odehrávala v rámci fandění našim "hochům" na ledě (prohráli to 6:5) :-(.
Některé druhy alkoholu a tatarské bifteky došly už kolem 8 večer.


Ráno bylo pro některé zúčastněné dost "tvrdé", ale nakonec to zvládli. Počasí nám celkem přálo - aspoň teda nepršelo.
První zastávka vyjíždky byla v Popovickém pivovaře, kde jsme absolvovali prohlídku, ochutnávku, focení a seznámení s kozlem Edou. Je větší než to vypadá v reklamě !
Následoval oběd tamtéž. Kachnička je kachnička :-)


Dále se pokračovalo na Konopiště do motomuzea. Je fakt, že lehce zmožené "účastníky zájezdu" zaujala spíše káva a dorty ve vedlejší restauraci - nic proti gustu - bylo to dobré.
Poslední zastávka byla hráz Slapské přehrady kde nás už pozdravilo příjemné slunce.


Odpoledne proběhly schůze klubu a večer byli slavnostně pasováni 4 noví členové
Shodou náhod naši borci zase honili puk po kluzišti (4:2), takže probíhalo fandění zároveň s konzumací doplněných zásob tataráků a alkoholu :-)
Zábava potom plynule přešla do zpěvu moravských lidovek. Je fakt, že na zúčastněné dolehly následky pátečního večírku :-(


Ráno nás pozdravilo sluníčko, po snídani a hlavně kafi, (také došlo) a po nezbytných "odborných" debatách typu "co na to ještě pověsím" a plácání se po zádech začal chystat odjezd. No některým se tady odsud moc nechtělo, ale holt nedostatek kapacity a nová doba si žádá změnu.
Doufám, že se najde dobrá náhrada za Troníček, na stejné nebo lepší úrovni a členové VRCC si budou připomínat založení klubu i nadále.
Děkuji všem zúčastněným a to za posledních 10 srazů, "veselé chvilky" a dobrou zábavu :-)
ROMAN

rok 2014
Klubová schůze VRCC

V říjmu proběhla letošní poslední klubová schůze VRCC Czech Republic
Tentokrát se jí zúčastnili i členové chapteru z Moravy - řešila se totiž volba prezidenta s působností pro celou republiku.
Opět zvétězila "pravda a láska" takže byl zvolen Luboš jako představitel a hlavní osoba VRCC Czech Republic i Chapteru Moravia. Budiž mu to přáno a pevné nervy k tomu :-)
Dál byl domluven termín setkání na Troníčku 2015 - což je klasicky 1. víkend v květnu.
Chlebíčky, káva a soda byly vynikájící - nálada taktéž!

Keep respect 2014

Posledních několik let se stává zajímavou tradicí podpora léčebny v Kladrubech ze strany motorkářů.
Nakonec nikdo neví kdy tam skončí :-)
Proto jsme vyrazili stejně jako před rokem s partou kamarádů vstříc událostem. Sraz se opravdu vyvedl včetně počasí, hojné účasti (3000 lidí), zábavě a pohodě.
Takže jsme pokecali s kamarády, zhodnotili přijeté stroje, přispěli dobrovolným vstupem, koupili trička a odpoledne se poroučeli domů se slovy tak zase za rok, ale jen na motorce :-)


Klubové setkání na "Troníčku" 2.5.- 4.5.2014

POZOR POZOR - zásadní zprávy bulvárních redaktorů jsou na konci reportáže !!!


Není jara bez Troníčku a proto jsem pořádal už po 9. klubové setkání na tomto krásném místě.
Počasí do 16.00 hod. nádherné - potom bohužel vyšla špatná předpověď a začalo lejt. To ovšem nebránilo 11 kamarádům z Rakouska a několika z Čech aby dorazili. Dělilo se jako vždy "zrno od plev". Zábava ovšem v pohodě - venku létaly blesky a uvnitř hospody slivovice a tataráky :-) Večer jezdil Tomík po lokále na motorce - venku lilo. Prostě pohoda.


Ráno to nevypadalo s počasím moc dobře, ale nakonec přestalo mžít a my jsme mohli vyrazit po téměř suchých silnicích na vyjíždku. Ta vedla do Hondy v Dobřichovicích, kde nám byl představen nový šestiválec a dále na Karlštejn na oběd a krátkou procházku. Při zpáteční cestě došlo ke zkrácení trasy, takže u pečených kejtek jsme byli již v 15.00 hod., suchý a v pohodě.


Večer jsme nejdříve shlédli fotky od Luboše a potom přišly na řadu oblíbené soutěže. V páce to bylo dlouho nerozhodné, ale nakonec Andrea brala vítězství v ženách a v mužích stylem start-cíl vyhrál Edi. Bohužel fotbal je klasickou doménou kamarádů z Rakouska.
Posléze došlo ještě na "hřebíky", kdy plato slivovic platil Vinettou (to má za ten fotbal)! Trochu se to protáhlo asi do 3 hodin ranních.


Ráno - absolutní slunce pohoda - kde jsou včerejší deště ! Všichni naskákali na své stroje a s modrou oblohou a přísliby dalších setkání hurá domů.


Naši bdělí reportéři bulvárního motorkářského občasníku "Prasklá guma" provedli několik závažných zjištění a odhalení - viz. níže:Luboš je ve skutečnosti El presidente HD clubu v USA, kde jezdí na "Glajdě" a nadává s kumpány na Valkýrie !!
Nakonec v páce prohrál klub i prezidenství s Edim!!


Tomík neumí jezdit na motorce a teprve nyní s vytřeštěným zrakem a vestou autoškoly absolvoval svou první jízdu !!


Franc se svými kumpány z Rakouska sem přijel jen vykrádat auta moravských kamarádů, protože tam našel jen nějaký popsaný trika - živí se po večerech jako pingl roznášející servilně kořku vlastní výroby.


Martina má nemanželské dítě, které se snaží v hospodách nižších kategorií prodat za 2dcl vodky !!


Franta Groda vůbec nerozumí motorkám a po akcích vozí na ukázku jen plastový model Valkyrie od firmy Maisto poměr - 1:1!!


Čičik a Vinettou jsou tajní milenci a pod vlivem alkoholu neudrželi vášně na uzdě a odhodili zábrany uprostřed hospody za sudem s metaltecem - ať žije lubrikant!


Romanovi je to všechno "vesta" a právě odjíždí za lepším se svým novým rakouským přítelem!! Radka si ze žalu otevřela obchod s lahůdkama pro turisty na Karlštejně


Roman
DALŠÍ FOTKY

Kompletní fotogalerie všech fotek najdete na Rajčeti - stačí kliknout -

Poděbrady 2014

Jako každý rok, motorkářský národ vyrazil první víkend v dubnu do Poděbrad. I my + další kamarádi z klubu VRCC. Zvolili jsme variantu včasného příjezdu - což se ukázalo jako správné. Ve chvíli, kdy většina kolony stála hodinu před náměstím jsme si již vychutnávali kávičku a dortíky na kolonádě :-)
Jako vždy to měli kluci od HD krásně připravené a počasí celkem přálo, takže bylo na co koukat a všude mraky lidí. Samozřejmě několik Valkýrií vedle sebe u hlavní silnice budilo také zaslouženou pozornost.
Okolo jedné hodiny jsme se přesunuli s kamarády do kultovní hájenky v Kersku, kde padla známá volba "se šípkovou nebo se zelím" :-). Bohužel jsme na jídlo čekali přes hodinu neboť tento nápad dostalo půl Poděbrad :-(, zato jsme dostali pivo zdarma.
Domu jsme jeli po místních silničkách a tam už nás vyhlížel náš kocour Jeliman. Na začátek sezony vše dopadlo OK. Romanrok 2013
4. Podzimní motoposezení
Jako každý rok se konalo první prosincový víkend setkání na Troníčku, spojené s promítáním fotek z letošních cest. Účast byla celkem hojná, neb dorazila i skupina z Enfield clubu natěšená na promítání filmu od Romana - "Návštěva továrny na Enfieldy" :-). Někteří i na motorkách - zcela stylově ! Akci už zaregistrovali i jílovští motorkáři a stejně jako v loni se přišli mrknout na cestopisy.
Dál se prezentoval motocestovatel Vojta - tentokrát ježděním po Laosu.
Zábava byla v pohodě až do cca 2 hodiny. Jako vždy s podávali oblíbené tataráky - bohužel brzo došly !! :-(
Děkuji všem zúčastněným a budu se těšit na jarní shledání v jedné stopě, či příští rok zase první týden v prosinci.
RomanPodzimní Sázava

Kamarádi Jarin a Sheriff uspořádali pro náš klub VRCC poslední společnou vyjíždku posázavskou krajinou.
Vyrazili jsme společně s Oldou stylově "od Slepiček" v Průhonicích :-).Počasí nám super přálo, trasa byla tak akorát - prostě pohoda. Navštívili jsme hrad Štenberk, absolvovali prohlídku i focení u volební místnosti. Dál dobrý obídek a klubovou schůzi kde byli přijati 3 noví členové.
Bohužel jsem musel kvůli jiným společenským událostem s Oldou zase odpoledne "vyfičet". I tak to bylo velice příjemné. Jen to vypadá, že sezóna už doopravdy skončila :-((.Další fotky z celé akce najdete jako vždy u ČIČIKA - stačí kliknout

Keep respect 2013

Vyrazili jsme s Radkou podpořit "dobrou věc" a to na motorkářský sraz konaný pro podporu rehabilitačního ústavu v Kladrubech. Celkem vzato - nikdo neví, kdy tam skončí. Specielně pokud jezdí na motorce.
Za jízdy se k nám přidali i kamarádi na Valkýriích a ve "finále" přijela i vojenská jízdní kolona vedená "Tomíkem". Rozdíl mezi vozíčkáři a motorkáři opravdu nikdo neřešil, kapely vyhrávaly z vesela a sluníčko peklo snad až moc. Účast motorkářů byla opravdu velká a oproti klasickým srazům i velice pohodová a kultivovaná :-) Určitě můžeme doporučit jako tip pro naše kamarády na příští sezonu.
Nakonec jsme zvěčnili svoje "tlapy" na zeď slávy a k večeru se poroučeli domů se slovy tak zase za rok, ale jen na motorce :-)


Inzane 7 - 2013 14.6 - 16.6.

Jako každý rok se konalo evropské setkání VRCC. Již po 7 ! Tentokrát v Polsku pod organirací jednoho z polských klubů.
Účast možná mohlas být větší, ale asi všichni sbírají síly na rok 2014 a cestu na Inzane do ANGLIE.
I tak šlo jistě o vydařenou akci, které přálo i počasí a organizátoři dělali co mohli :-)
Takže za rok "za kanálem" !!

DALŠÍ FOTKY

Kompletní fotogalerie polských fotek jsou ZDE

Další - klubové klasicky od ČIČIKA

Klubové setkání na "Troníčku" 3.5.- 5.5.2013

Rok se s rokem sešel a my jsme opět pořádali klubové setkání VRCC Czech Republic. Tentokrát již 8 ročník - jak ten čas letí!!
Bohužel nám moc nepřálo počasí a příjezd se odvíjel kličkováním mezi jednotlivými bouřkami.
To ovšem nebránilo kamarádům z klubu, Slovenska a Rakouska v hojné účasti. Dělilo se "zrno od plev". Pátek byl klasicky ve znamení "bratření" a sdělování novinek po dlouhé zimě. Trochu se to protáhlo a panákové vichřice létaly ze všech stran :-).

Ráno se bohužel neslo ve znamení deště a tak byl odjezd vyjíždky odložen o cca hoďku. Což se ukázalo jako správné. Přestalo pršet a do večera ani nekáplo.
Nakonec jsme vyrazili přes Davli po zbraslavské silnici do matičky Prahy. Absolvovali jsme průjezd Prahou, vyjíždku parníkem ke Karlovu mostu a demonstraci na Václaváku, kde nás "nahánělo" 7000 zhulínků - bylo to o "prsa asijské ženy" - děkuji tímto policii ČR na motorkách za pochopení a pozastavení pochodu na na dobu našeho focení :-)
Dál už to byla pohoda se zastávkou na oběd a později kávu ve Štěchovicích. Po příjezdu nás čekala pečená kejtka ke svačině, která s pivkem a sluníčkem přišla vhod.
Odpoledne proběhla klubová schůze kde se přijímali noví členové - Donatelo a Zlatka, schvalovali stanovy atd..... Dorazili také kamarádi z MC.

Večer by nejdříve ve znamení soutěží nejdříve páky - i včetně holek! Nakonec se jako nejvetší silák ukázal METUD, z holek kupodivu RADKA (kde se to v ní bere :-) ).

Další soutěž byla ve fotbale dvojic. I přes obrovské nasazení domácích borců si nakonec první dvě místa zabrali kamarádi z Rakouska. Čest klubu zachránili Donatelo a Zlatka.

Dál se už rozjela klasická zábava v níž nebyla nouze o zpěv, tanec na židlích nebo pokusy zastrčit si klubový meč co nejvíce do krku :-). Prostě jak to má na motosrazu být.

Nedělní ráno bylo sice pod mrakem, ale bez deště a po snídani se začali kamarádi rozjíždět domů a do nové klubové sezony.
Děkuji za vzorný doprovod našim "silničním andělům" Tomíkovi, Honzovi a Radce.
Děkuji za účast a budu se těšit na příští rok. Termín je 2.- 4. 5. 2014!!Mrož si to už zapsal!

Roman
DALŠÍ FOTKY

Kompletní fotogalerie asi "milionu" fotek v plné velikosti jsou umístěné na Rajčeti. Tímto děkuji fotografům za dokumentaci.
První od Marka Bačkovského

Druhá klasicky od ČIČIKA

Videa jsou tamtéž stačí kliknout:
rok 2012
3. Podzimní motoposezení
Jako každý rok se konalo první prosincový víkend setkání na Troníčku, spojené s promítáním fotek z letošních cest. Účast 15 kamarádů byla "akorát", dokonce tři přijeli na motorkách!! Dá-li se tak těm veteránům říkat :-). Každopádně klobouk dolů neb teploměr ukazoval lehce pod 0.
První šel s kůží "na plac" Roman s letošní "Tour de France" jako inspirace, že se dá dojet i dál než na Lipno. Po něm Vojta, který před měsícem dorazil ze severního Vietnamu, kde brázdil pohoří SAPA v čínském pohraničí. Jako vždy - krásně připravená prezentace, kterou nakonec sledovala celá hospoda. Ukázka toho, že nikdy není pozdě vyrazit za dobrodružstvím!
Zábava pohodově plynula za dopingu oblíbených VIP "tataráčků" a zvěřinových hodů, které zde právě probíhaly.
Děkuji všem zúčastněným a budu se těšit na jarní shledání v jedné stopě, či příští rok zase první týden v prosinci.
Roman
PS: jo vlastně má být konec světa - tak až jak to dopadne :-))))


Těžká vozba 31.8. - 2.9.
Jako každý rok, pořádal REBEL sraz 6ti válců a triků - Těžkou vozbu. Tentokrát krásný 10. ročník. Vše se odehrávalo stejně jako loni v Beskydech, středisku Ondrášův mlýn. Bohužel počasí se nedá naplánovat, a tak tento rok nám opravdu nepřálo. Někteří raději přijeli o den dříve a mohli od pátečního rána, s lehce nervózním Rebelem a jeho štábem, pozorovat mraky a vyhlížet účastníky.
První dorazili až kolem 15 hodiny jezdci z Moravy, následovaní velkou skupinou Valkýr z Čech. Nakonec se do večera sešlo téměř 50 kamarádů.
Rebel ještě nějaké megafonem přesvědčil k noční deštivé vyjížd'ce, ale většina zúčastněných zůstala na základně u pivka, ohnivých steaků a dobré zábavy.
Byla také vyvěšena klubová zástava a vše řádně zapito různými místními i dovezenými produkty. DJ Komár roztáčel muziku a my naše těla na parketu. Spát se šlo opravdu DOST pozdě :-).


Druhý den nebylo ráno moc veselé :-( - trvalý déšt' a "zmuchlané" obličeje, to nevěstilo nic dobrého. Nakonec po vydatné snídani větší část zúčastněných skočila do sedel a vyrazila směr Ostrava. Jak se říká "dělilo se zrno od plev".
První zastávka byla na prohlídku areálu vysokých pecí - nyní upravených na muzeum. Opravdu zajímavá "změť" trubek a oceli. Docela se sem naše stroje hodily a dokonce přestávalo i pršet.
Většinu návštěvníků začali od lezení po pecích bolet nejen nohy, ale i ruce, při pohledu na opravdu těžkou práci hutníků.
Popojeli jsme tedy k něčemu veselejšímu, což byla přehlídka pravých Amerických kár na místním výstavišti. Nakonec jsme se stali součástí přehlídky i my a naše stroje. Opravdu krása okem pohledět! Okolo 14 hodiny bylo zaveleno k odjezdu na základnu v Bílé.


Tam proběhly oblíbené soutěže - dušení kamarádů sušenkou, nebo kdo si dříve přetrhne svaly na rukou:-). Večer následoval nejen ohňostroj osobně odpalovaný s nasazením života organizátorem, ale i tombola a vyhlášení soutěží. Prakticky každý něco vyhrál (jako vždy i Rebel), takže vládla všeobecná spokojenost a bylo co slavit. Někteří se nemohli odtrhnout od svých krásných medailí celý večer. DJ to zase roztočil, ale poslední romantický tanec patřil Rebelovi a Markétce .-)


Druhý den se všichni snažili využít vycházejícího sluníčka, a po rychlé snídani uhánět k domovům. Zatím není jasné, kdo vlastně sbalil tu klubovou VLAJKU :-)))!!
Děkujeme REBELOVI i organizačnímu štábu, že dělali co mohli a za rok zase na viděnou!
Roman

Kompletní fotogalerii od ČIČIKA v plném rozsahu a velikosti obrázků najdete na "Rajčeti" - stačí kliknout na odkaz :

Motosraz BMW Jílové 11.8.2012

Dostali jsme pozvání od kamarádů z BMW klubu na jejich sraz pořádaný v Jílovém u Prahy - prý chtějí vidět pořádné motory do "boxera"!
Organizace se ujal Roman a i přes lehkou nepřízeň počasí se sjelo krásných 9 strojů. Na srazu jsme měli zajištěné VIP parkování v centru dění, a tak i motorky byly záhy centrem obdivu. Někteří "bavoráci" ani netušili, že něco takového existuje. My jsme si zatím dali oběd, prohlédli stánky, nebo "lidožravého" sumce, nad jehož bazénkem se jezdilo na tříkolce. Bohužel čas a stahující se mračna nás donutila k ústupu ze scény již v pozdním odpoledni.
Děkuji zúčastněným kamarádům za předvedení strojů a klukům z "WHITE BLUE" za pozvání.
Roman


Kompletní fotogalerii od ČIČIKA v plném rozsahu a velikosti obrázků najdete na "Rajčeti" - stačí kliknout na odkaz :

SVATBA

Kamarád "Blekin" vdával dceru. Na jeho pozvání se příprav, vyjížďky, obřadu a oslavy zúčastnila i část party z VRCC ČR. Tak teď už jenom to miminko! (S tím už si ale musí poradit sami)! Tímto přeje Tomášovi a Míše vše nej a pořádný rozjezd do společného života :-))!!


Kompletní fotogalerii od ČIČIKA v plném rozsahu a velikosti obrázků najdete na "Rajčeti" - stačí kliknout na odkaz :

BORNEO

Setkání členů VRCC ČR a ostatních kamarádů - motorkářů. Jako každý rok (poslední víkend v červnu) se posezení na Borneu vydařilo. Vyjížďka na Trutnovské náměstí a dále po okolí Krkonoš, Broumovska a Adršpašských sklal se zvládla bez problémů. Nad pěkným počasím nám bděl Krakonoš, nad plnými stoly bděli Luboš s Gábinou a o dobrou muziku se postaral opět DJ Olin. Přidružená oslava kulatých narozenin dvou členu VRCC ČR se řádně "propanákovala". V SO (někteří až v NE) se všichni v pohodě vrátili do svých domovů ...

Kompletní fotogalerii od ČIČIKA v plném rozsahu a velikosti obrázků najdete na "Rajčeti" - stačí kliknout na odkaz :

Jarní klubové setkání na "Troníčku" 4.5.- 6.5.2012

Rok se s rokem sešel a my jsme opět pořádali klubové setkání VRCC Czech Republic.
Někteří nedočkavci okupovali zahrádku hotelu Troníček již od 16 hodin v pátek. Počasí přálo, takže již na první večer se dostavil slušný počet kamarádů. Ten probíhal v pohodě do té doby, než se dostavila strašlivá "panáková vichřice" :-) - nikdo neví odkud, ale byla tu. Někteří si přistavili k baru rovnou židli, aby nemuseli pořád vstávat od stolu (viz. foto). Běsnění živlů trvalo až do 2 v noci :-).Ráno - lehce zdecimovaní večerem, jsme koukali do sluníčka a na další kamarády přijíždějící na vyjížd'ku. Ta odstartovala v 10.00 směr Příbram - Rudné doly. Tam jsme dorazili ve 12 a rovnou zfárali do podzemí. Dál jsme to vzali důlním vláčkem až na "porub", kde někteří zavzpomínali - jiní konečně viděli, jak vypadá práce! No nebylo co závidět. Dál nás ještě čekal důlní parní stroj na tahání klece a horniny.
Po prohlídce jsme se zamračenou oblohou v zádech dali přesun do Milína na oběd. Po něm následovala krátká prohlídka památníku poslední bojové operace II světové války.
Bohužel počasí bylo nesmlouvavé, takže nastal zrychlený přesun doprovázený lehkým deštěm - směr Troníček. Dojeli jsme v pořádku kolem 17h. a dali si krátký odpočinek.
Vyjížd'ky se zúčastnilo 17 strojů - Mirek bohužel z technických důvodů nejel a Rebel to nestihl :-(.

Od 19h. se rozjel příjemný večer plný různých aktivit. Nejdříve byl předán paní majitelové model Valkýrie do místní "skříně slávy", poté následovaly oblíbené tataráčky a jiné dobroty. Po jídle proběhla soutěž - poznej nainstalovaný motor ve stavbách motorek - s přehledem vyhrál Shark. Následovalo oblíbené zatloukání hřebíků do nového špalku. To bylo provázené nejen panáčkama, ale i klikama a dřepama. S pozdní nocí došlo i na pouštění lampionů štěstí, což bylo na louce u řeky opravdu romantické :-) No ještě, že nic nechytlo - občas to bylo na hraně.
Dobrá zábava vydržela do 2 hodin.

Ráno bylo kupodivu sluníčko, takže odjezd účastníků proběhl v pohodě, až na drobnost, kdy se jeden nejmenovaný člen zřejmě z lásky k asfaltu... po něm válel i s motorkou :-). Uznávám, že nájezd na hlavní silnici z údolí od Troníčka si o to říká - (všechno naštěstí dobře dopadlo).
Tímto děkuji všem za účast, speciálně Tomíkovi a Vojtovi za bezchybný doprovod a zajištění kolony za jízdy!! Těším se na další ročník.

Roman

Kompletní fotogalerii od ČIČIKA v plném rozsahu a velikosti obrázků najdete na "Rajčeti" - stačí kliknout na odkaz :

Sázava Ostrov 14.4.2012
Od Jarina jsme byli pozváni na sraz a první jarní vyjíždku klubu "Golden River Riders" sídlícího v Sázavě. Celí natěšení i z počasí, které se zázračně umoudřilo jsme vyrazili dopoledne z Jílového a celkem zmrzlí si po hodině třásli rukama s kamarády v areálu Ostrov v Sázavě.
Vyjíždka startovala ve 13 hodin směr Kolín - motocentrum. Tam si Radka koupila kulicha - praktický to doplněk na motorku, ale nešlo odolat když měl nápis HONDA - že jo :-). Bohužel vázáni dalšími společenskými povinostmi v Praze, jsme museli kolem třetí otočit naše stroje směr domov. Proto jsme se také minuli s další skupinou Valkýrií ze "severu" - Čičici a spol., kteří dorazili těsně po nás :-(
Celkem se zúčastnilo cca 30 strojů z toho 7 Valkýrií - bohužel tak nějak "postupně". Zábava probíhala přes noc v areálu na Ostrově.
Každopádně děkujeme za pozvání.
Další fotky tentokrát z odpoledne od Čičika najdete v jeho galerii na "Rajčeti" - stačí kliknout na odkaz

rok 2011
Podzimní posezení
Stejně jako minulý rok jsme uspořádali pro kamarády motorkáře "podzimní posezení na Troníčku" . Ten nás uvítal novou malbou a velkou TV na které jsme pouštěli fotky z letošního putování po Evropě a Vojta jízdy Indií do Nepálu na Enfieldu - což byl velice zajímavý počin.
Zábava ubíhala v pohodě do cca 1-2 v noci. Byl předjednám možný výlet do ALP či až k moři a sraz pořádaný Jardou - vše příští léto. Včetně "annonce" jarního Troníčku s tématem "Dole v dole" :-)). Někdo přespal na hotelu, někdo u nás, další ještě v noci volili "ústup" autmo.
Doufáme, že se z této příjemné akce stane tradice s větší účastí a více zajímavými reporty z cest.
Roman
Bělokozly + kolaudace pergoly
Za krásného sobotního počasí jsme vyrazili na místní motosraz "Bělokozelský krocan". Akci pro Valkýrie organizoval Jarin ze Sázavy, u něhož i pár kamarádů přespalo. My jsme po krátkém bloudění dorazili těsně před vyjíždkou do Bělokozel.
Příjemný výjezd po místních komunikacích skončil ve vojenském muzeu Lešany. Tam jsme měli možnost prohlídky expozic a vzpomínání na to "jak jsme vojákovali" - někdo u expozice "1 světová" někdo u "Ostravská operace" :-))) - podle věku.
Srazu se nakonec zúčastnilo krásných cca 7-8 strojů Valkýrie. Dokonce proběhl lehký servis a úpravy tlumičů. Ve 14 hodin bylo zaveleno k ústupu z bojišť - my jsme se ovšem přes Troníček plynule přesunuli na akci -

kolaudace pergoly
aneb když se chtějí motorkáři sejít - důvod se vždy najde !! Akce se konala u Tomíka na zahradě a příjemně se protáhla až do pozdních hodin. Roman se také dočkal svého vysněného originálu koberečku z Afghánistánu :-)). O to významnějšího, že byl ještě před 2 dny v Kábulu na tržišti.
Tímto děkujeme Jarinovi a kamarádům na Valkýrách za hezkou vyjíždku a Tomíkovi za krásné grilování!!

Jarní klubové setkání na "Troníčku" 6.5.- 8.5.2011

Není jaro bez "Troníčku". Takže jako každý rok jsme pořádali klubové setkání VRCC.
Kupodivu nám přálo počasí, takže celý víkend byl v záplavě slunce a samých pozitiv :-). První účastníci přijeli již v pátek a začátek "posezení" byl ve znamení fandění na MS v hokeji - vyhráli jsme !! Dál už vyhrával jen jukebox a množství zkonzumovaného pitiva. Poslední "zhasínal" v lokále kolem 4 ráno :-)).Ráno bylo trochu těžší, ale sluníčko a připravená vyjíždka vše "rozpohybovala". Ta vedla přes tankování v Davli, podél Vltavy až do Prahy. Tam jsme se po průjezdu centrem dostali až "Na František" kde nás čekal soukromý parník na plavbu Vltavou. Co dodat - pohled na centrum a pražské mosty z paluby byl velice zajímavý zážitek pro všechny zúčastněné.
Po hodinové plavbě následoval přesun na Václavské náměstí a focení s půlitry "Vallhaly" na památku návštěvy v České Republice. Dále klasický pražský buřt a obdiv množství turistů co místo Václava fotili nás :-))


Protože čas pokročil dali jsme odjezd a zastavili na oběd ve Vestci, kde byl již připravený stůl a gulášek se svíčkovou.
Posilněni jsme vyrazili konečně na vyjíždku, kterou jsme po dohodě na kafi v "Rozmarné" protáhli ještě na Slapskou přehradu a okolí.
Večer proběhl slavnostní zápis do listin provázející "Vallhalu", focení a následná volná zábava, která se protáhla do nočních hodin. Ráno nás u snídaně vítalo sluníčko a garantovalo pohodový návrat domů.


Vyjíždky se zúčastnilo cca 20 kamarádů vč. zástupců SHOC Bohemia klubu. Tento počet se ukázal po minulém roce jako optimální - specielně pro průjezd Prahou .
Tímto chci poděkovat i Radce za automobilovou asistenci a fotografické služby :-)).
Roman

Kompletní fotogalerii v plném rozsahu a velikosti obrázků najdete na "Rajčeti" - stačí kliknout na odkaz :

Poděbrady 2011

Jako každý rok, motorkářský národ vyrazil první víkend v dubnu do Poděbrad. I my + kamarád Jarda s doprovodem.
Díky krásnému počasí (teplotní rekord za 40 let), jsme očekávali pořádné "maso" na cestách. Dojeli jsme proto o hoďku dříve a v klidu na prázdém náměstí, vyčkávali kamarády z VRCC. Ti se dostavili za chvíli a v hojném počtu 10 strojů (2x Run), jsme zabrali nejlepší místo hned u vjezdu na náměstí :-) To se začalo brzo plnit, stejně jako kolonáda, vyhrazená tento rok pouze pro HD.
Laťka nasazená 10 Valkýrama v jedné řadě byla však těžko k překonání.
"Dálkový rekord" tentokrát získal REBEL, který neváhal dorazit z Moravy. Většina zúčastněných pokračovala dál na oslavu narozenin "Sharka". My jsme dali návrat domů a celý příjemný víkend zakončili v "kultovní hospodě" z filmu Slavnosti sněženek v Kersku. Tam jsme chvíli bádali jestli "šípkovou nebo se zelím" :-)). Dali jsme to "na půl" a můžeme jen doporučit.
Děkujeme kamarádům z HD clubu za skvělou akci.
Romanrok 2010
Těžká vozba 2010
Jako každý rok poslední víkend v srpnu, se konal sraz toho nejtěžšího, co jezdí po našich silnicích na 2 nebo 3 kolech.
Jako vždy vzorně organizoval "srdcař" REBEL a jako vždy lilo :-(. Tento detail nás ani dalších cca 110 účastníků neodradil od vyjížd'ky, "procházky" místní přehradou, soutěží a veselého poskakování při rytmu hudby. Tombola byla jako vždy bohatá, účast díky Rakušákům a Polákům - mezinárodní.
Došlo zde k předání "VALHALLY" od Einsteina z VRCC Austria do držení našeho klubu - komu čest tomu čest :-))
Návrat za proměnlivého počasí, byl ve znamení "utrpení" na 450 km po D1 - opravdu děs běs!! Každopádně akci i díky spoustě kamarádů, hodnotíme jako velice kladnou a už se těšíme zase za rok.
Najeto 900km.

Motosraz PRASEK 2010
Začátkem července jsme vyrazili s kamarády z VRCC na větší motosraz nedaleko Bydžova do PRASEKU. Vzhledem k tomu, že jsme tyto akce poslední 4 roky vypouštěli, byli jsme zvědaví na úroveň zábavy i srazu. Bohužel žádná sláva to za 300 Kč vstupu nebyla. Musíme konstatovat, že pokud se něco změnilo tak snad jen k horšímu. :-(
To ovšem neznamenalo, že by to ovlivnilo naši dobrou náladu a chuť se trochu pobavit. O zábavu se postaraly kapely více či méně věhlasných jmen, klasické striptýzky, mokrý trička atd....
Nechybělo ani "gumování", střílení z výfuků a jeden šoumen, co se snažil něco stále zapálit. S přibývajícím alkoholem v krvi se někteří kamarádi(dky) začali občas válet po zemi, ale díky vlahé letní noci to bylo vlastně příjemné.
Někdo přespal pod širákem, někdo ve stanu. Bohužel ranní vstávání několika jedinců v 6.30 a zoufalá nabídka jídla k snídani nás přesvědčili k tomu, abychom skočili na motorky a stihli posnídat už u nás doma.
Celkově díky setkání s kamarády z klubu šlo o příjemnou akci, ale určitě si dáme zase "pauzu" od podobných srazů!!

Jarní klubové setkání na "Troníčku" 30.4.-2.5.2010
Není jaro bez "Troníčku". Takže jako každý rok jsme pořádali klubové setkání VRCC + nejbližší kamarádi.
Účastníků přibývá a kapacita Troníčku byla téměř vyčerpána, ale dál již byla pouze "samá pozitiva". Dorazilo cca 30 motorkářů s dobrou náladou. O tu se starala v pátek místní hudební skupina. Samozřejmě tanec a všeobecné veselí nechybělo. Ti poslední šli spát až v 5 ráno.

O to těžší však bylo vstávání :-((. Vyjížd'ka začala v 10 hodin a byla naplánována na "Žehnání motorkám" v Milevsku - 70 km daleko.
Cestou jsme ještě stihli oběd a hromadné foto v Petrovicích. Na místě jsme měli díky dohodě s pořadatelem zajištěno privátní místo hned u vchodu, kde jsme budili "zaslouženou" pozornost. Mše začala v 14 hodin a kostel "praskal ve švech". Tak snad nám to bude bezpečně jezdit v nové sezoně.
Zpáteční trasa vedla pohodovou krajinou kolem Vltavy až do motobaru Rozmarná na kafčo a dál zpět na Troníček. Všichni svatí stáli asi při nás takže "ani nekáplo" a vše dopadlo OK. Najeto 150km.
Večer proběhla předváděcí akce firmy METALTEC a "zadírání" ložisek na jejím demo zařízení. Ti kdo METALTEC nemají již aplikován si ho rovnou dokoupili :-)
Poté nastalo oblíbené "zatloukání hřebíků", kterého se kupodivu ujaly dámy. Po několika rundách "jablíček" se zatloukalo raději pouze o kliky a dřepy. Dozoru se jako správný voják a velitel ujal "Tomík" a kdo už nemohl za toho to odklikoval ON :-)). Pohodová nálada vydržela až do 2 hodin, kdy se odpískal odchod do postelí. Před tím, ač v dešti byl vypuštěn "balon přání" s přáním - ať je letošní sezona bez problémů.
I přes noční déšt kupodivu ráno ani kapka, takže po snídani a všeobecném loučení se "zalamováním palců" nastal okolo 10 odjezd směr domovy po celé republice.
Celkově akce dopadla výborně a už se chystáme na příští 6tý ročník.
Roman

Výstava Motocykl 2010
Jaro klepe na dveře a motorkáři na výstaviště v Holešovicích.
Bohužel v době krize, kdy všichni spojují síly si hoši v Brně myslí, že nejlepší je udělat stejnou výstavu, ve stejném termínu na dvou místech Praha a Brno - no comment. Z toho plyne fakt, že i pražská byla menší než jindy. I když počet stánků 100 a výstava staveb motorek Customs 2010 stála za návštěvu.
Hned po otevření jsme narazili na 3 členy z klubu VRCC Frantu G., který se zde pravidelně prezentuje se svými stavbami, Olda se svým HD (snad už ho konečně někdo koupí), "Jelcin" z Jihlavy a já s Radkou.
První kroky mířily do stánku s kvalitním mazivem METALTEC, který provozují naši kamarádi Tomáš a Luboš. Jejich firma NEZADRES.CZ byla k nepřehlédnutí a všichni "zadírali" o sto péro :-)). Takže pokud chcete něco kvalitního do oleje - určitě se mrkněte na www.nezadres.cz
Z bohatého výběru různých doplňků si nakonec Radka vybrala novou dobrou helmu NOEL a já alespoň rukavice. Helmu na mou "drzou" bradu neměli - byla mě malá.
Celkově pohoda a příště by to chtělo asi veletrh jen 1, aby to nebyly jen 2 "trhy". :-((!!

rok 2009
Burčák - 18.9.-20.9.2009
Jako i minulý podzim se DRAK ujal organizování "Burčáku". Otevřeného srazu VRCC. I díky přesunutí na dřívější termín vyšlo krásné počasí takže všech cca 40-50 kamarádů na silných strojích si užilo maximum.
Od dobré cimbálovky a "šroubování žárovek" přes možnost ustřelit (nebo střelit) si svého holuba, po návštěvu skanzenu ve Strážnici. Tato návštěva byla velice poučná škoda jen, že někteří jedinci sežrali personálu vzorky na předvádění řemesel a kuchyně, takže po našem odchodu to zavřeli a na dveře dali ceduli - "Motorkáře nepouštíme -knedlíky nevedeme"!
Večer proběhl při bujaré diskotéce, ohňostroji a pečeném praseti, které bohužel brzy připomínalo spíše pečeného chrta - kde se v nás ta žravost bere? :-))


Těžká vozba 2009
Co dodat od "zaujatého" pozorovatele!! Rebel se co by organizátor opět překonal a vzrůstající počet účastníků svědčí o větší a větší oblibě AKCE
Dočkali jsme se všeho nad míru i pravidelného deště "a tak to ma byt".
REBELE -dík!
Roman

Zhodnocení a pár "statistik" od ORGANIZÁTORA
7.ročník Těžké vozby je už minulostí.
Na 7.ročník přijelo 105 účastníků. Prvním přijetým se stal Marcel Novotný v čase 12.50hod. a získal bábovku, kterou upekla moje Markétka.
Letos byla i podstatně větší účast z řad zahraničních jezdců. D 1,CH 1,SK 9,PL 11 a co se strojů týká, tak po jednom přijel ROCKET III,RUNE,VTX 18OO,GOLD WING 1500,CBX 1000,HARLEY DAVIDSON. Dva stroje našly znaky BMW a INTRUDER 1800, tři byly GOLD WING 18OO, SHADOW, VIRAGO. 5x INTERSTATE, 8 x TRIKE, 14 x různé stroje a 21 VALKYRII.
Soutěže v Beskydském desetiboji o automobil Chevrolet Spark se do zápolení pustilo 12 borců a nejlepšího výsledku dosáhl Dalibor BOČEK.
Do soutěže o největšího jedlíka se s chutí pustilo 10 soutěžících a nejlepšího výkonu dosáhl Jirka ŽÍLA, který spořádal 5 koleček tvarůžků ve fantastickém čase 1.03min. Odpolední soutěž o největšího siláka se 10 borců snažilo udržet 52 kg vážící špalek v objetí rukou. Po nelehkém klání vyšel jako vítěz Rasťo PLAŇAVSKY,časem 1.11
Nejvzdálenější a zároveň nejstarší byl her FISCHER Viland, který přijel ze vzdálenosti 1007 km.
Srazu se zúčastnilo 5 krásných holek řidiček - taky rekord.
Co říci závěrem na tuto akci? Snažil jsem se, aby jste se bavili a bylo Vám fajn a to se myslím splnilo i přes sobotní pořádný déšť během vyjížďky.
Tak na 8 ročníku se budu těšit s Vámi všemi na viděnou.
.Váš REBEL.
Jarní klubové setkání na "Troníčku" 8.-10.5
Jako každý rok proběhlo jarní klubové setkání tentokrát již 4 a to za solidní účasti cca 25 kamarádů a 18ti strojů. Z toho 12 Valkýr.
Příjezd v pátek byl poznamenám deštěm, ale sobotní vyjížd'ka už byla v tomto směru super. Navštívili jsme muzeum motorek na Konopišti, dali dobrý oběd v moto hospodě ve Štěchovicích a přes prodejnu "Bikerscrown" jsme podnikli spanilou jízdu Prahou s ukončením na Václaváku - samozřejmě "u koně" - jak jinak.
Někteří si toto místo jen tak užívali, někteří obohatili zástupy "Pražáků" o své technické znalosti a někteří jak jinak šli ke stánku na buřta a kafe. Po půl hodině a se slovy "Pražákům těm je tu hej" jsme se vydali přes Davli zpět na Troníček.
Tam proběhlo příjemné večerní posezení za doprovodu swingové kapely a doplnění podpisů na zakládacím znaku uloženém tamtéž :-). A zatímco se muži pustili do nelehké hry -"zatloukání hřebíků " trubkou, či fotbálku - ženy probraly situaci (viz. foto) a vše potřebné.
Ráno nás pozdravilo sluníčkem, takže odjezd kolem 11 hodiny - směr domů (tj. celé Čechy a Morava) byl bez jakýkoliv problémů - stejně jako celý sraz.
Takže vzhůru do nové sezony!!
Roman Roman

Poděbrady 2009

Jako každý rok, motorkářský národ vyrazil první víkend v dubnu do Poděbrad. Počasí přálo, takže už na srazové pumpě za Prahou to bylo pěkné "maso". Kdo přijel do Poděbrad od jinud a dříve - určitě neprohloupil. Vyjížd'ka kdy jsme za 2 hodiny ujeli 30km a předjížděli nás kolaři -nic moc.
Každopádně jsme dorazili, pokecali, zhodnotili stroje a domluvili první jízdy. Takže zase za rok v Poděbradech. :-))
Valkýrií se sešlo cca 6-7 kousků, za klub Mirek + Jarmila, Roman + Radka, Luboš + Gábina.
Račte povšimnout poslední fotografie a "vylepšovacího" nápisu na blatníku našeho člena!! Předpokládám, že bude zastřelen za úsvitu hned první den srazu na Troníčku :-( Jen nevím jestli od HDček nebo od nás?
RomanVýstava Motocykl 2009
Jako každé jaro - vzhůru na největší místní výstavu - do Prahy -Holešovic
Bohužel výstaviště zasažené požárem a společnost zasažená krizí se negativně podepsali i na této akci. Díky nedostatku financí i nálady, účast odmítla Yamaha, Suzuki a více menších vystavovatelů.
Tento propad byl částečně kompenzován pochybnými monstry z Asie (viz.foto) a větší nabídkou doplňků, oblečení a různou všehochutí pro naše stroje - jen houšť!!
Dále byla úplně zrušena výstava Customs a přestavby - to je opravdu škoda :-(( Takže přestaveb bylo pouze pár ve stáncích s doplňky.
Vzhledem k požáru levého křídla paláce byl tento prostor nahrazen STANEM!! Nakonec, co by jste víc chtěli postavit z 2miliardový pojistky - že jo :-((
Díky těmto skutečnostem byla i návštěvnost trochu menší než bývá zvykem. Ale i tak tady šlo potkat spoustu kamarádů a doplnit zásoby různých "nezbytností" před začátkem sezony. Už aby byla !! :-))
Roman
rok 2008
Burčák -ukončení sezony 2008
Pro velký úspěch jarního "sklípku" uspořádal Ddrak ukončení sezony tentokrát s burčákem.
Sešli jsme se od 3.do5.10 v Mutěnicích na krásné jižní Moravě ve sklípku "Jarošek". Bohužel počasí nám moc nepřálo a tak někteří dorazili "autmo" -pořád lepší než Ti co nedorazili vůbec :-((!!
Přijelo asi 40 kamarádů a organizace byla jako vždy za 1. Páteční cimbálovka nasadila správnou atmosféru ,která v rámci lehkého alkoholového opojení vydržela až do neděle.
Mezitím jsme absolvovali střelbu z brokovnice ,prohlídku sklepů ,SUPER prase ,krásný ohňostroj ,discotéku a spoustu "bratření" :-)
Vše dopadlo na výbornou takže když se v neděli srovnal obsah alkoholu a krve 50 na 50 mohli jsme vyrazit spokojení domů.
Každopádně díky Drakovi za skvěle odvedenou práci a osobní nasazení. Roman
Těžká vozba 2008
Jako každý rok se poslední víkend v srpnu uskutečnil sraz "pořádných mašin" organizovaný REBELEM -komu čest tomu čest.
Tentokrát v hezkém prostředí chaty a osady Bílá, se sešlo cca 60 kamarádů na 30ti strojích. Začalo se tradiční páteční noční vyjíždkou ,která se proměnila v boj o život v lijáku ,větru a tmě -tam se dělilo zrno od plev -pár Němců ,který dorazil již v pátek, se ráno v sobotu raději "vypařil".
Sobota a neděle nám však přála takže jsme absolvovali vyjíždku-200km!!!! - s návštěvou hradu Helfštýn -kde místní kovář Radce vykoval uraženou páčku brzdy a Přemek jí ochotně zprovoznil (děkujeme) ,klasický bazén a kuřátka v "Kotelně", soutěže - o největšího siláka, a ve střelbě. Večeru opět kralovala bohatá tombola plná potřebných věcí jako -sprcha ,mazadla řetězu či viagra, a místní "dýžej" ,který roztáčel pecky na přání.
Večer také proběhla schůze VRCC a zcela demokraticky byl zvolen nový prezident -RADEK-Ddrak.
Ráno jen co jsme protřeli oči do slunce a smetli LED z motorek byl čas návratu s předsevzetím "já se vrátím"!! Nakonec jako vždy.
REBELE -dík!

SKLÍPEK 31.5-1.6.2008
Pro úspěch z minulého roku -opakovaná akce -návštěva sklípku.
Jako organizátor se v nejlepším světle projevil Ddrak ,který vzal veškerou tíhu akce (i finanční!!!) na svá bedra. Tímto před ním smekám!
Motorky se začaly sjíždět dopoledne v sobotu u příjemného hotelu v centru Čejkovic. Po sešikování cca 25-30 strojů jsme vyjeli na pečlivě připravenou jízdu krásnou jižní Moravou do Lednice (ne tý z kuchyně - i když ta by také bodla :-) ). Tam následoval výlet na zámek ,který některé slabší povahy vzdaly u bufetu se zahrádkou a studeným pivem. Po "kulturním zážitku" a ujetých 70km jsme se vrátili zpět do Čejkovic na prohlídku Templářských sklepů ,kde se i abstinet REBEL opil jak carský důstojník po té co zjistil ,že "degustace" je v ceně vstupného.
Večeře proběhla tamtéž v příjemném prostředí vinárny.
Po té jsme se přesunuli do blízkého podniku s bowlingem ,fotbálkem ,barem a vším potřebným ke strávení pohodového večera.Ten zpestřil nejen bowling kde perlil FERDA ,ale i bohatá tombola plná vín a samých potřebných věcí. Kdo vydržel až do konce (pouze "tvrdé" jádro) ,dočkal se i striptérky ,která sice dorazila ve 3 ráno ,ale o to víc vlnila svým vnadným tělem. Marně se jí Mirek snažil napodobit a loudit z nás další bankovky.
Ve 4 jsme to konečně zamázli, vyfotili se s tatíčkem Masarykem a odpotáceli se na kutě.
Ráno nás přivítala nejen snídaně ,ale i modrá obloha takže odjezd proběhl v pohodě ,jako i cesta zpět do všech koutů republiky.
Určitě chci vyzvednout veliké úsilí , práci a nadšení ,kterou Radek akci věnoval. Bylo to na tom skutečně vidět :-))!! A nezbývá jen doufat ,že ho to nepřejde a brzo si to zopáknem na burčáku :-)
Celkem účast cca 30 strojů z toho 11 Valkýr.
Za klub - Radek ,Roman ,Mirek,Jarmila ,Ferda ,Rebel ,Franta ,Rosťa ,Zbyněk.
Roman


2.INZANE Německo 22.-25.5 2008
Podruhé se konalo celoevropské setkání klubů VRCC. Organizoval ho Německý klub ve městě Brunschweig poblíž Hannoveru. Vzhledem k Německé povaze vše bylo perfektně připravené - ubytování v pohodlném hotelu ,dostatek parkovacích míst ,pěkné vyjíždky i kuchaři se sakra vysokýma čepicema ,kteří se starali o žaludky účastníků. Těch se sjelo ke 4 stovkám na cca 200 strojích. - co Valkýra to originál :-))
Nejvíce lidí bylo z Německa a Polska z nejdále z Portugalska. Nechyběla ani početná Finská výprava ,která přijela okouknout organizaci - příští INZANE je v LAHTI!!
Díky skvělému počasí a pohodové atmosféře 4 dni utekly jak voda - takže co dodat - určitě to stálo to za to vidět!!
ROMANNěkolik "kuriozit"
Co se týká "holek" na Valkýrách - přijeli 3!! z Toho ta "nejmenší" - má 160cm a 45 kg!! JO a pořád se směje :-))

Jarní klubové setkání 3-4.5. 2008
Již po třetí se konalo na Žampachu jarní klubové setkání -členů a příznivců VRCC. Ve 14.00 zaduněly těžké stroje a postupně se sjelo 7 Valkýr (6x klub) a jako doprovod 1 Shadow a 1 "Virážka". Bohužel tak dlouho se čekalo s odjezdem až se ve 15.00 přihnala tak strašná vichřice déšt ,kroupy ,trakaře a hovna s hákem a všechno nám to padalo na hlavy :-(( Proto jsme si demokraticky odhlasovali návrat do útulné hospůdky! Tímto se omlouváme kamarádům s Goldwingama a Oldovi co nás ve slunečném počasí o 15 km dál vyhlíželi na Konopišti.:-))
Zábava se přelévala mezi Romanovým sklípkemm a místním lokálem kde okolo 1ráno v pohodě skončila.Nikdy bych nevěřil kolik toho jeden člověk dokáže sežrat - žejo FRANTO
Ráno jsme ovšem neváhali přivstali si a vyrazili po prázdných a prosluněných silnicích na slíbenou vyjíždku směr -Davle ,Slapy ,Benešov. Tam se naše cesty rozdělili.
Účast - za klub: Roman,Radek,Mirek,Franta,Rebel,Metud,další Valkýra -Jarda ,doprovod -Radka,Jitka,Martin.

Poděbrady 2008

Pravidlem jarní sezony zůstává výlet do Poděbrad pořádaný HD clubem. Komu čest tomu čest -je to čím dál tím větší. Bohužel to se nedá říct o účasti Valkýrií :-(( Počasí zázračně vyšlo ,takže všech asi 500 - 1000 motorkářů si užívalo krásnou jarní vyjíždku a výstavu strojů na kolonádě.
Popisy k foto: sraz kolony na pumpě v Jirnech ,lidí jak o pouti ,Harleyáři jako vždy vyjeli na tom nejlepším co se dá od této značky sehnat , Mirek a Jarmila u přeláklého stroje sbírají obdiv publika
Za klub Roman ,Mirek ,Jarmila.
Roman


Výstava Motocykl 2008
Jako každé jaro -vzhůru na největší místní výstavu -do Prahy -Holešovic
Davy lidí jsou tam čím dál větší -takže doporučuji všední den :-((. Co bylo potěšující bylo tentokrát 3!!! Valkýry + Valkyrie RUN + 1 stavba na výstavě Customs. Takže každý rok obsazujeme pravidelně tuto výstavu tímto krásným strojem. Tyhle krásky pocházejí z Moravy a můžete je potkat -na rozdíl od většiny vystavovaných staveb ,i v normálním provozu. Co dodat -nádnera :-)) A kdo pak se "pochlapí" příští rok??
Roman

Sklípek 12-13.5.2007 v květnu organizoval Rosta výlet do sklípku ,nejen jako první setkání po zimních měsících ,ale i připomenutí 1 roku činnosti klubu. Místo bylo vybrané ve vísce Pavlov kousek od Mikulova v příjemném sklípku s ochotným sklepmistrem.
Vína bylo dostatek jídla také -zábavy též. Určitě by chtělo OPAKOVAT !!
Bohužel účast i přes sliby mnoha kamarádů byla jen poloviční než se čekalo. Za klub -Roman ,Rosta ,Radim ,Metud ,Ferda. Za kamarády a příznivce : Libor -vzpomínající se slzou v oku na roky s F6C ,Radka , a kamarádi z Polska Kapiszon a Ola . Počasí přálo a i díky dobré organizaci ze strany Rosti (bohužel bez motorky -díky nehodě) šlo o velice kladnou akci.:-))
Došlo zde i k důležité věci pro klub : po roce od založení a péče o klubové záležitosti se Roman vzdal z časového důvodu prezidentské funkce ,které se ujal RADIM. Budiž mu tímto přáno maximum nadšení pro věc ,pevné nervy a ruku ve vedení klubu. :-)
Roman


Poděbrady 2007 Ahoj, tak takhle nějak to vypadalo v Poděbradech v sobotu 7.dubna 2007, účast motorkářů i diváků byla rekordní, z našeho klubu Mirek,Jarka, Radim-Metůd ...
Mirek ,Jarka


Výstava Motocykl 2007 Jako každý rok motorkářský národ vyrazil do Pražských Holešovic na největší výstavu motorek v sezoně. Potěšující je to , že ve specializované výstavě přestaveb byla opět jedna krásná Valkýra a dokonce se umístila na 2!! místě ,což je v takové konkurenci "totálních staveb" počin opravdu vyjímečný. Takže doufáme ,že jí nebudeme obdivovat jen na výstavách ,ale i na srazech a silnicích.
Mirek, Jarka

Podzimní setkání
6. - 8. 10 se uskutečnilo podzimní setkání členů VRCC a příznivců 6ti válců v útulné hospůdce Troníček. Sešlo se cca 10-12 lidí za klub Mirek,Jarka ,Zbyněk,Roman,Olda,Julek (host),+ různé doprovody a kamarádi.
Večer v pohodě ubíhal při pokecu o všem možném za uplynulou sezonu a skřípění houslí přítomné dámské Country kapely :-)). Ukončení ve 2 při slivovici , pivu a sledování filmu Indian.
Druhý den se objevil Olda - sice o den později ,ale na mopedu !! Byla domluvena jízda na Hlubokou - ta bohužel skončila již ve Štěchovicích v hospodě u dobrého obědu , ale i tak asi nikdo ze zúčastněných nelitoval.Prostě a celkově pohoda -slunce -kamarádi na závěr sezony.

Roman


Těžká vozba 25-27.9
Na dlouho a předem ohlašovanou akci jsem nakonec vyrazil pouze s doprovodem kamaráda Jirky na goldwingu (členové VRCC z čech měli opět něco důležitého :-) ) a určitě jsme nelitovali.
Cestou jsme se sešli s Rostou -OV. a Zbynkem (VRCC) . Bohužel od Olomouce se jelo v dešti.Přivítání od pořadatele REBELA bylo veselé , protože jsme v 18.00 byli první!! No ne však poslední. Dunění těžkých motorů a motorek přijíždějících se ozývalo do noci stejně jako discotéka dýžeje - co dělal co mohl on i jeho aparatura -( kdo byl viděl).
Druhý den nás uvítalo sluníčko a první soutěž v pojídání koblih :-(( - "no coment" (poslední jsem už dlouho nikde nebyl) Přijel i Libor , Radim ,Ferda (VRCC). Celkem se počet strojů ustálil na cca 25-30 včetně tříkolek. Trasa vyjíždky vedla přes exkurzi Pivovaru Radegast ,středověkou hospodu Hrad , a bazén se saunou. Celkem 90km k plné spokojenosti všech zúčastněných. Odpoledne proběhla soutěž o největšího siláka , které se Rosta (VRCC) odmítl gentlemansky zúčastnit - škoda mohli jsme mít pohár Ferda ani já jsme k těmto metám nedosáhli :-)
Večer proběhla velice bohatá tombola s pestrým složením věcí -namátkou -Viagra , záchodové prkénko ,originál Moet-šampus a mazadla řetězů (všichni máme kardan) :-). Dýžej i tanečníci se opět snažili takže zábava plynula nerušeně do 2-3 ráno.
Ráno za krásného slunce a velkého loučení každý vyrazil směr domov. Z "venku" přijeli Slováci a Poláci. z nejdál jsme byli my s Jirkou - 380 km. Za klub se zúčastnili Libor ,Radim ,Ferda ,Roman ,Zbyněk ,Rosta. Celkově šlo o velice vyvedenou akci a tímto děkuji organizátoru -Rebelovi za pozvání!!!
Roman


Návštěva "bratrů" z Německa
Cestou - necestou ze srazu Valkýrií v Grazu se zde objevila (předem ohlášena) skupina 8 lidí z VRCC GERMANY . Přijeli na 5ti strojích a po 10 dnech na cestách lehce unavení.Takže první večer jenom krátké posezení a domluvení jízdy po Praze.
Druhý den když zázračně v 10 přestalo pršet jsme vyrazili s doprovodem jedné Yamahy na trasu po pražských pamětihodnostech - celkem 6 hodin po centru - konec na Václaváku na nákupech. Mimo zablokování kasáren Hradní stráže žádné potíže a všude "kladný" přístup policie v rámci parkování a pobytu těchto "zjevů". Večer se nesl v pohodové zábavě při sluníčku , grilování a osvětlení otázky "vas i das schlivovice und merunkchovice" . O půlnoci a vypití 2 lahví to zcela jistě pochopili všichni kdo chtěli.
Ve středu ráno dle německé přesnosti v 9.00 konvoj vyrazil přes Prahu směr Dresden :-).
Akce dopadla na 1s* , máme pozvání na srazy v Německu i Polsku a navázaný "fročaft" s jednou z nejsilnějších skupin Valkýrií v Evropě!!
Tímto chci poděkovat Radce a Vojtovi - ač oba majitelé Yamaha Virago tak se odpovědně ujali tlumočnické a doprovodné role bez ohledu na svůj čas a potřeby.
členové klubu VRCC - byli totiž všichni "zaneprázdněni" asi důležitějšími věcmi , než je nějaká návštěva 8mi motorkářů ze zahraničí :-((
Roman


Sraz Znojmo -Vampires 24.-25.6. Znojmo -vidím tě dvojmo - jsme si mohli klidně notovat - dvojmo a to vzteky.Bohužel jsme podlehli hezké reklamě a názvu mezinárodní sraz s účastí 3000 lidí. Skutečnost byla tedy jiná. Asi i kvůli počasí (nakonec ani nekáplo) se sjelo tak 500 lidí no účast klubu taky bídná!! - Libor ,Jarka , Mirek , Roman + Radka co by doprovod na (Virážce) do počtu to "zachrańovali" Slováci se 3ma Valkýrama. Program i celkové pojetí odpovídal počtu diváků - takže tak :-((.
Nakonec jsme se trochu hezky projeli v neděli při odjezdu směr domov.:-))

Roman

Zakládající sraz 2006 Dne 22.4.2006 nastala vytoužená chvíle a k hotelu Troníček na Sázavě se začaly sjíždět Valkýrie z celé republiky. Okolo 5té hodiny se počet ustálil na 11ti strojích. Při následném jednání a schůzi došlo k založení Valkyrie Riders Cruiser Club pro českou republiku I přes vážnost situace kdy "ženy brečely dojetím a muži zatínali pěsti" :-)) jsme si všichni zachovali dobrou náladu pro příjemné večerní posezení zpestřené hudbou kapely STRESOR tombolou ,a oblíbenou jízdou majitele lokálu na motorce mezi stoly. Tímto mu také chci poděkovat za hezké místo na zdi pro umístění našeho klubového znaku a plné pochopení pro naše všechny pitné i konzumační potřeby.
Večer někteří protáhli u moravské slivovičky až skoro do rána :-). To bylo bohužel pod mrakem s mírným deštíkem - čímžto se část členů rozhodla vzít "nohy na ramena" -nasedlali své stroje a vyrazili do všech koutů republiky. Zbytek udělal dobře , že vydržel na jízdu Prahou kde panovalo krásné počasí a davy zírajících turistů :-) Vše bylo zakončeno svíčkovou v motorestu na D1 a přáním brzkého shledání na nejbližším srazu. Tímto také děkuji páru z Polska Kapiszonovi a Ole za odlesk mezinárodní účasti :-))
Pokud se chce někdo podívat na Polské stránky je to odkaz http://www.valkyrieriders.com.pl/pl/gallery/

Zakládající členové - Roman -Praha , Radim -Třinec , Libor -Kroměříž ,Olda -Praha ,Rosta -Jihlava , Radim - Chotěboř , Mirek -Kutná Hora , Jarmila -Kutná Hora ,Rosta - Ostrava , Zbyněk -Třinec
RomanPoděbrady 2006 Po šílené zimě nastal dlouho očekávaný okamžik „první jízdy“ . Termín se hodil 1.4. ve spojitosti s vyjížďkou do Poděbrad , pořádanou pražský klubem Harley Davidson. Jako zázrakem se udělalo na ten jeden den krásně a mohlo se vyrazit.
Na tuto akci se pravidelně stejně jako my nabalí spousta dalších motorkářů s „absťákem jízdy“ v očích. Vyjeli jsme ve 3 - za VRCC Roman a Olda - směr Říčany s domluveným srazem s větší skupinou jedoucí z Prahy, u benzínky. To by člověk neřekl , že mají v Říčanech 2 benzinky :-))!! Díky této drobnosti jsme se potkali až při bloudění v Českém Brodě. V Poděbradech jsme se doploužili přes rozvodněné Labe na plné náměstí. Tam už čekali se svými Valkýrami Radim z Chotěboře a Mirek s Jarmilou z Kutný hory , což bylo velice potěšující , protože 4 Valkýry vedle sebe je už opravdu krásný pohled pro oko i duši což oceňovali přítomní diváci i motorkáři.
Tímto také proběhlo první neoficiální setkání členů VRCC :-)). Potvrdili jsme termín 22.4. pro zakládající sraz , pochválili stroje a kolem 14.00. se pomalu začali sunout k domovu.
Cesta zpátky probíhala v pohodovém tempu asi 30tičlené kolony a lehkého deště co nám připomínal , že je vlastně ten apríl. Každopádně najetých 160 km a zablácená motorka jasně svědčí o tom že – SEZONA ZAČALA !! RomanVýstava Motocykl 2006 9.3. nastala celým motorkářským národem každoročně očekávaná akce - výstava Motocykl 2006 Vzhledem k tomu , že v noci napadlo dalších 20cm sněhu - moc to na začátek sezony nevypadalo :-(
V základu vystavovatelé a expozice zůstávají stejní + příjemné rozšíření do spodních 4 Křižíkových pavilonů a expozice soutěžní výstavy Custom Bikes - v úpravách a přestavbách motorek. Valkyrie zastupovala jedna pruhovaná ZEBRA :-)
Zastoupení Hondy bylo opět asi největší - bohužel při jednání o možné technické nebo finanční podpoře pro klub VRCC - bylo vše zamítnuto - prostě hoši nemají zájem , aby majitelé Valkýrií navštěvovali značkové servisy. OK: zůstávám u svého oblíbeného a levného MOTOMAXU - ostatním doporučuji totéž :-) , dle domácích podmínek.
Přikládám pár fotek tak jak je vidělo oko laika - motorkáře -(pár mašin pár holek a hezký přestavby). co bylo zajímavý třeba novej Dněpr a nebo dřevěná Jawa - takový kuriozitky.
Roman